Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Znajdź lampworki na http://tinyurl.com/z2efz8g

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Z początku były produkowane na własną rękę – surowiec rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś także możemy wykonać je samodzielnie, ale bardziej trafionym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do których kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu najróżniejszych kształtów. Strużki gorącego materiału nawijane są na pręcik, przez co każdy paciorek ma otwór w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek czy naszyjników.

Przy jakich strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki świetnie pasują do normalnych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, że będą ciekawie prezentowały się wyłącznie przy takich strojach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]