Biokominek – tańszy i wygodniejszy od zwykłego

Zwykłego kominka nie możemy założyć w każdym miejscu. Potrzebne jest wszak tak miejsce na palenisko, jak też przewód likwidujący dym. Z uwagi na problemy z wykonaniem tego w blokach, na założenie kominka są w stanie zdecydować się jedynie właściciele domów jednorodzinnych. Nie znaczy to na szczęście, że z jego zalet będą korzystać wyłącznie oni – jeśli mieszkamy w bloku, a nie możemy zapomnieć o palenisku, warto postawić na biokominek. Jak działa taki gadżet? Jakie posiada zalety?

Jak funkcjonuje biokominek?

W biokominku wykorzystywane jest paliwo płynne, a nie drzewo. Paliwo do biokominka wytwarzane jest z zastosowaniem alkoholu – może przybierać postać płynną albo półstałą. Te pierwsze dystrybuowane są w kanistrach, z których nalewa się je do pojemnika w biokominku, żelowe natomiast w tubkach do wyciskania lub puszkach, które umieszcza się w kominku. Paliwa do biokominka często są także wzbogacone substancjami zapachowymi, a to umila ich używanie.

Plusy biokominka

Najważniejszym plusem używania biokominka okazuje się na pewno to, iż nie wytwarza on osadu ani spalin. Przez to nie musimy montować go przy instalacji kominowej, zbędne jest również ich mycie. Spirytus jest absolutnie pewnym paliwem, a jego prawidłowe użytkowanie nie powoduje żadnego zagrożenia. Z uwagi na to, że nie wymaga komina, może być również na wiele sposobów przemontowywany przy modyfikacji wystroju pomieszczenia.