Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Sprawdź, gdzie kupić toczki do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]