Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

Katar u małego dziecka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go lekceważyć. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie noska za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej złożone urządzenia to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Wspomniany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też najpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Jest on dostępny w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).