Antysmogowe maski do biegania

Bieganie wciąż zdobywa kolejnych miłośników. To rzecz jasna informacja ze wszelkich stron dobra, gdyż bieganie, podobnie jak mnóstwo innych dyscyplin, korzystnie wpływa na nasze zdrowie i zmniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia rozmaitych schorzeń. Niestety jest tak dla jedynie terenów z niezanieczyszczonym powietrzem. Na terenach, gdzie powietrze jest zapylone, wszelkie sporty na otwartym powietrzu potrafią przyczynić się do powstawania ciężkich schorzeń. Warto o tym wiedzieć zwłaszcza, że południe naszego kraju jest zaliczane do najbardziej zapylonych obszarów na Starym Kontynencie. Nie oznacza to jednak, że mieszkając tam powinniśmy zrezygnować z sportu. Wystarczy jedynie nabyć odpowiednią maskę do biegania.

Przed czym chroni maska do biegania?

Przeciwsmogowe maski do biegania różnią się od tych, modeli przeznaczone są dla palaczy CO oraz hutników. W czasie biegania musimy bowiem zadbać o komfort oraz wykorzystywać tylko te modele, które zagwarantują nam bezpieczne zapięcie. Tak jak wspomniane modele, maska dla biegaczy jest wyposażona w filtr z węglem aktywnym, a ten blokuje spaliny z powietrza. Ze względu na to, że pozostają one w środku filtra, konieczne będą jego częste wymiany. Najprostsze antysmogowe maski do biegania nie mają wyciąganych filtrów, przez co po ich wyeksploatowaniu należy kupić kolejny model. Jeśli zaś zdecydujemy się na nieco droższą maskę, po zabrudzeniu filtra można zwyczajnie umieścić kolejny.

Maska do biegania – co jest istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, najważniejszym parametrem maski do biegania będzie jej wygoda – przed tym, jak kupimy konkretny egzemplarz, dobrze więc przekonać się, czy jest on dostosowany do kształtu naszej głowy. Jeśli chcemy kupić maskę do długiego używania, dobrze zrobimy decydując się na egzemplarze z wyciąganymi filtrami. Nie zapominajmy też o projekcie maski – wszak są już one istotną częścią stroju i tak jak pozostałe, muszą dobrze wyglądać.