Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie może to zaskakiwać – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore zalety tej dziedziny sportu. Główne z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, jak również trening dobrej postawy. Poza tym ma pozytywnie wpływa na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz redukuje stres. Jedak by maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy należycie dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Rozróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze są zdecydowanie krótsze – sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety są o wiele tańsze, jakkolwiek decydując się na ich zakup, powinno się nie zapominać o tym, żeby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z jakich materiałów są szyte buty do jazdy konnej?

Podczas wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego zostały one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, jednak opłaca się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Zalecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada trochę gorzej, jednak jej plusem jest przystępna cena.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]