SEO – pozycjonowanie stron

seo4.net/faq/co-to-jest-seo/

SEO – wiadomości wstępne

SEO – skrót pochodzi od angielskich słów Search Engine Optimization, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza optymalizację witryn www pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Optymalizacja, a SEO

Optymalizacja wskazanej strony ma uczynić ją łatwo dostępna dla robotów i użytkowników. W trakcie optymalizowania strony szczególną uwagę zwraca się na zoptymalizowanie kodu, zarówno HTML, jak i pozostałych np. CSS, jak i treści oraz grafik.

SEO i roboty wyszukiwarek

By osiągnąć satysfakcjonujące efekty, warto poznać funkcjonowanie robotów wyszukiwarek. Roboty Przemierzają Internet, indeksując oraz katalogując strony, a następnie umieszczają dane w specjalnie stworzonych do tego bazach.

Linkowanie wewnętrzne na stronie www, a SEO

Odpowiednie linkowanie wewnętrzne jest gwarancją efektywnej nawigacji po stronie, zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek.

Black Hat SEO i White Hat SEO

Istnieje podział na tzw. Black Hat SEO i White Hat SEO. Black hat dotyczy technik nielegalnch z punktu widzenia Google. White hat SEO jest natomiast jego przeciwieństwem i właśnie na nim powinna opierać się praca pozycjonera z prawdziwego zdarzenia.

Nasza siedziba:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]