Pracownia Register skład książek

www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/

Przed laty zajmował się tym zecer, obecnie odbywa się w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, ale wciąż potrzeba do tego dużej precyzji, wiedzy dotyczącej wielu zasad oraz szerokich zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Komu zlecić takie zlecenia?

Programy do składu książek

W sieci dostępnych jest wiele oprogramowania pozwalających na profesjonalny skład książek oraz broszur. Największą popularnością szczyci się na pewno Adobe InDesign, którego stosuje wielu specjalistów z branży. Nieco mniej chętnie stosowany jest natomiast QuarkXPress. Obie aplikacje to oprogramowanie płatne, ale dostępna jest również bezpłatna opcja – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek musi uczynić tekst możliwie najbardziej przejrzystym – nieprawidłowo złożony tekst szybko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Istotne są również względy estetyczne – książka powinna dobrze się prezentować. Niezwykle ważne jest poza tym to, jak treść współgra z inną zawartością strony – fotografiami czy ozdobnikami.

Popularność składu książek

Na podobne usługi decydują się często wydawcy gazet lub innych publikacji – szczególnie, jeśli są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają własnych fachowców. Znaczenie składu książek rośnie także z uwagi na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Jakim fachowcom powierzyć skład książek?

Najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego agencji reklamowej – takie firmy używają sprawdzonego oprogramowania, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że końcowy rezultat spełni nasze oczekiwania.

Nasza siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]