Postaw na odpowiedni projekt gazety firmowej

Więcej szczegółów o przygotowaniu projektu gazety na www.pracowniaregister.pl

Gazeta firmowa to znakomita forma motywowania pracowników, ale również rodzaj reklamy. Zastanówmy się więc, jakie materiały można umieścić w takim biuletynie i czy warto postawić na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – w korporacjach i przedsiębiorstwach

Gazeta firmowa może pełnić dwie funkcje. Najważniejszą jest komunikacja wewnętrzna – pisanie o zdobytych wyróżnieniach, chwalenie się dobrymi osiągami, wywiady z wyróżniającymi się członkami personelu. Takie gazetki mają kluczowy wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, ponieważ świetnie motywują załogę. To powoduje, że członkowie załogi są bardziej skorzy do współpracy ze sobą, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich rutynowe powinności dają im większą dawkę satysfakcji. Statystyki pokazują, że gazeta firmowa sprawia, że członkowie ekipy utożsamiają się z wytwarzanymi artykułami, poprawie ulega też atmosfera w firmie. Ogromnym plusem jest także likwidowanie błędów komunikacyjnych pomiędzy pionami, które są częstym powodem nieporozumień w wielu firmach. Gazeta firmowa zapewnia również całkowitą jawność planów zakładu.

Projekt gazety – wspieraj działania PR

Oczywiście firmowy biuletyn to również niezastąpiona forma reklamy. Broszura trafia do odbiorców takich jak: usługobiorcy, firmy z tej samej branży, organizacje gospodarcze, środowiska uniwersyteckie. Gazeta korporacyjna dzięki temu reklamuje działania naszego przedsiębiorstwa, zwiększa zyski, a także stanowi część profesjonalnego public relations. Myśląc o stworzeniu gazety firmowej musimy przede wszystkim zwerbować pracowników do redagowania artykułów oraz zaprojektować szatę graficzną. Najlepiej posiłkować się usługami specjalistów (np. grafików projektowych), którzy wymyślą projekt gazety, określą wygląd gazetki i zatroszczą się o druk. Dzięki temu korporacyjny biuletyn z pewnością wypełni swoją misję.

Nasza siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]