Google uczy, jak zatrudnić agencję SEO

Więcej szczegółów o tym, jak rozpoznać dobrą firmę SEO.

Jeśli posiadasz swój biznes i tworzysz dla niego stronę www, na pewno z czasem zastanawiasz się, jakie działania podjąć, aby pojawiała się ona na topie wyników wyszukiwania. Jasne jest wszak, że dziś widoczność w internecie jest jednym z podłoży sukcesu, gdyż to właśnie tu wielu klientów pierwszy raz przeczyta o twojej działalności. Jak zatem znaleźć dobrą firmę SEO? Należy wsłuchać się w wskazówki specjalistów.

Jak rozpoznać rzetelną agencję SEO? Google opublikowało o tym kurs

Nie można negować, iż cały sektor usług SEO, to znaczy działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, pojawiła się i nieprzerwanie rozwija się zasadniczo tylko za sprawą Google. Mimo występowania licznych opcji, jak przykładowo Baidu, DuckDuckGo lub Rambler, wciąż najistotniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto chce być widocznym w internecie, musi pracować na swoją pozycję na pierwszej stronie w Google. W przypadku usług, w których konkurencja jest silna, z reguły nie jest to osiągalne bez konsultacji ze specami z firmy SEO. Google zdecydowało się pomóc osobom, dla których pojęcie optymalizacji stron jest kompletną nowością, i przyszykowało krótki kurs, jak zatrudnić dobrą firmę SEO.

Cechy dobrej firmy SEO zdaniem Google

Pracownica Google z ponad dziesięcioletnim stażem klarownie tłumaczy, jak poznać rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród podstawowych cech między innymi:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od drobiazgowego audytu strony,
  • zdolność oceny budżetu oraz czasu niezbędnego do wykonania zakładanych działań,
  • zapewnienie witrynie opieki technicznej i praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • stała kontrola stanu strony i regularną analizę jej statystyk,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego oraz prowadzenie działań nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • dbałość o ogólną widoczność strony www, a nie tylko pozyskiwanie pozycji w wyszukiwarce na określone frazy.

Pracownica firmy Google zaznacza również, iż solidna firma SEO w żadnym razie nie obieca rewelacyjnych wyników z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony internetowej jest procedurą długotrwałym, nieraz dającą widoczne efekty na ogół po kilku miesiącach działań.