Eko gadżety i odzież reklamowa

W ostatnim dziesięcioleciu kwestia ekologii przeobraziła się w jednym z najpoważniejszych problemów, roztrząsanych arenie międzynarodowej. Konieczność korekty naszych przyzwyczajeń dotyczących odpowiedzialnego zużycia zasobów Ziemi, pomału przenika do każdej dziedziny życia, także do świata marketingu. Dzisiaj zarówno drobne firmy, jak i duże koncerny, dążą do tego, żeby być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę środowiska mogą one zakomunikować odbiorcom w rozmaity sposób, także przez stosowanie w działaniach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Zalety ekologicznych gadżetów reklamowych

Ekologiczne gadżety to produkty reklamowe, ale wyprodukowane z surowców szybko degradowalnych lub powtórnie przetworzonych. Są to również gadżety z naturalnych tkanin, które mają praktyczne zastosowanie i których osoba obdarowana nie pozbędzie się zbyt szybko. Powoduje to, iż ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Za ekologiczne gadżety reklamowe traktuje się również te produkty, które wytworzone są z PP, innymi słowy z polipropylenu. Mimo, że to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, a kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – co można kupić?

Można przypuszczać, że w asortymencie producentów rzadko pojawia się duży wybór ekologicznych gadżetów. To błędne myślenie. Już sama oferta odzieży reklamowej jest ogromna – nadruki zleca się na koszulkach z bawełny, w najrozmaitszych fasonach (dziecięcych, męskich i damskich), a także w licznych kolorach. Nadruki reklamowe nanoszone są na jutowe i bawełniane torby, dostępne w formie klasycznych toreb na zakupy, ale też np. plecaków-worków. Pozostałe rozchwytywane gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które wytwarza się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, saszetki, eko puszki z biodegradowalnych polimerów oraz papierowe kubki na napoje.