Druk plakatów – jak promować się tą metodą?

Mimo pojawienia się najróżniejszych technik promocji interaktywnej, tradycyjne sposoby nadal są bardzo efektywne. Zwłaszcza jeśli chodzi o eventy takie jak festiwale, ponieważ plakaty są w stanie przyciągnąć wielu uczestników. To z tego powodu druk plakatów nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a żaden event nie potrafi obejść się bez reklamy na słupach. O jakich rzeczach zatem pamiętać organizując kampanię wykorzystującą afisze? Jak je projektować? Komu zlecić ich druk? W jakich miejscach je dystrybuować?

Druk plakatów – komu zlecić projektowanie?

Nim powierzymy komuś druk plakatów, warto rzecz jasna właściwie je zaprojektować. Poster musi przyciągać wzrok ewentualnego uczestnika eventu, więc tę pracę warto zlecić doświadczonemu plastykowi. Nie zapominajmy też, iż gość imprezy nie będzie dużo na niego się wpatrywał – powinny zatem pojawić się tam wszystkie najważniejsze informacje, natomiast jego stylistyka musi być minimalistyczna. Już po opracowaniu możemy poszukać firmy proponującej druk plakatów. Nie sugerujmy się wyłącznie ceną – zwróćmy także uwagę na jakość farby i używanych arkuszy papieru.

Druk plakatów i rozwieszanie

Dla powodzenia akcji reklamowej istotny będzie nie tylko druk plakatów w dobrej drukarni , ale również ich właściwa dystrybucja na ulicach. Najlepiej wybierać te ulice, na których przebywa wiele ludzi – prościej dostrzegą wtedy nasz plakat. Wystrzegajmy się poza tym słupów, na których zakazano umieszczania ogłoszeń – zostaną szybko usunięte, więc mniej ludzi dowie się o organizowanym wydarzeniu. Pamiętajmy też o mandatach, które związane są ze złamaniem regulaminu.