Banery reklamowe – jakie się nimi promować?

Reklama outdoorowa to jedna z najefektywniejszych metod. Zdaje egzamin w przypadku najróżniejszych firm – od sieci handlowych, przez lokalne przedsiębiorstwa aż po kampanie społeczne. Wyróżniamy rozmaite formy promocji zewnętrznej – billboardy, niewielkie postery, a nawet graffiti. Największym zainteresowaniem cieszą się natomiast banery reklamowe. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż mają wiele mocnych stron. Na czym jednak opiera się reklama z użyciem banerów? Dlaczego są tak często wybierane przez najróżniejsze marki?

Banery reklamowe – czemu warto?

Banery reklamowe to specjalny rodzaj billboardu, który od zwykłego odróżnia się tym, iż naniesiony jest na wodoodpornym materiale. Z uwagi na to, że do ich drukowania stosuje się specjalne farby, banery reklamowe są znacznie solidniejsze od pozostałych posterów – nie szkodzą im opady lub znaczne nasłonecznienie. Dostępne są w różnych rozmiarach, jednak przeważają te większe – są łatwiej zauważalne, a skutkiem tego jest skuteczność stosującej je kampanii.

Banery reklamowe – w jakich firmach je wydrukować?

Z oczywistych przyczyn druk banerów reklamowych najlepiej zostawić specjalistycznej firmie – domowe ich zrobienie będzie wszak niewykonalne z uwagi na konieczność użycia odpowiedniego podłoża oraz farby. Drukarnie nierzadko również proponują przygotowanie projektów banerów reklamowych, a zazwyczaj zapłacimy za tę pomoc mniejszą sumę niż w studiu projektowym.