Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Kantor online - sprawdź tę rewelacyjną stronę.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Aczkolwiek w szybko transformującej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs wymiany

Działanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniej doby. Drugim i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory online oferują także kilka pomocniczych usług stosowanych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez klienta dniu czy też takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie komfort i znaczną swobodę w dysponowaniu własnymi funduszami. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie oraz osoby uczące się lub zatrudnione za granicą. Lecz zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.