Szukasz leasingu ciężarówki? Spytaj doradcę

Samochód ciężarowy jest dla wielu firm zwyczajnie niezbędny. Małe przedsiębiorstwa będą mieć z jego kupnem poważne problemy – koszty zakupu będą bowiem ogromne, co szczególnie dotknie przedsiębiorstwa korzystające z kilku samochodów. Z tego powodu biznesmeni często decydują się na leasing ciężarówki – za mniejszą niż rata kredytu opłatę są w stanie dzięki temu użytkować samochód, a po wygaśnięciu umowy po prostu zwrócić go bankowi. Na jakich zasadach zatem polega ten sposób? Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy na leasing ciężarówki?

Atuty leasingu ciężarówki

Leasing ciężarówki przebiega według tych samych zasad, co inne rodzaje leasingu. Jego zaletą jest z pewnością mniej skomplikowana procedura – aby bank przyznał nam leasing ciężarówki, należy złożyć mniej podań niż w razie starań o kredyt. Leasing ciężarówki bywa chętnie wybierany przez firmy transportowe także ze względu na finanse – umożliwia zmniejszenie odprowadzanych danin państwowych. Ważne będzie także to, że po wygaśnięciu kontraktu, możemy oddać ciężarówkę i uzyskać inny model.

Odpowiedni leasing ciężarówki

Leasing ciężarówki będzie rzeczywiście korzystny tylko wtedy, gdy wybierzemy umowę dopasowaną do naszych oczekiwań. Jej znalezienie potrafi jednak okazać się przyczyną dużych trudności – szczególnie, że musimy wiedzieć, że wiele propozycji korzystnych jest jedynie na początku. Jak je odróżnić? Najlepiej zlecić to doradcy finansowemu.