Serwis i przegląd kasy fiskalnej

Użycie kas fiskalnych to obowiązek każdego handlowca. Urządzenia te niestety mogą ulegać usterkom – a to w przypadku posiadania tylko pojedynczej kasy może być przyczyną sporych trudności. Powinniśmy zatem w podobnych sytuacjach działać szybko, zlecając serwis kasy fiskalnej kiedy zauważymy pierwsze objawy usterki. Jak dotrzeć do zleceniobiorców takich usług? Ile wydamy podczas naprawy urządzenia?

Serwis kasy fiskalnej – gdzie go znaleźć?

Z uwagi na prawny obowiązek korzystania z kasy fiskalnej, znalezienie firmy zajmującej się serwisem opisywanych maszyn nie może sprawić żadnych problemów. Często możemy w takich sytuacjach wynająć przedsiębiorstwo, które jest dostawcą urządzenia. Jeżeli zaś jest to niewykonalne, warto wejść do internetu – czekają na nas tam ogłoszenia wielu serwisów. Na przywrócenie sprawności urządzenia nie będziemy musieli długo czekać dostaniemy także kasę tymczasową.

Obowiązkowy przegląd kas fiskalnej

Powinnością wszystkich osób posiadających przedsiębiorstwo jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być zlecany co najmniej co dwa lata, jednak najrozsądniej postąpimy, wykonując go co rok. Na tych, którzy nie pamiętali o przeglądzie, Urząd Skarbowy ma prawo nałożyć wysokie grzywny, oscylujące wokół wartości dziesięciokrotności minimalnego wynagrodzenia. Kiedy prześpimy przegląd, musimy o tym poinformować fiskusa – tak zwany czynny żal pozwala wszak uniknąć dużej kary, w zamian której skarbówka da nam dużo mniejszy mandat albo zrezygnuje z nałożenia kary.