Poznajmy bliżej kredyt konsolidacyjny

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny oraz mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale też parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.