Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

biuro rachunkowe Katowice

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby starannie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, że następstwem możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także nadmienić o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny usług najczęściej oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]