Leasing samochodu – przydatny instrument

Leasing samochodu jest rozwiązaniem powszechnie wykorzystywanym przez funkcjonujące na rynku firmy. Tego typu procedura sprawia, że mamy szansę zaopatrzyć biuro w zarówno auta osobowe, ale również ciężarowe. Sprawdźmy więc na czym polega leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak chętnie wybierany.

Na czym polega leasing samochodu

Leasing to pewien rodzaj dzierżawy aut do celów firmowych, a jego najważniejsze zasady uściśla polskie prawo. Procedura ta obejmuje przeważnie poniższe strony: finansującego i leasingobiorcę, nierzadko też podmioty pośredniczące. Tego typu procedura finansowania pojazdów firmowych jest zdecydowanie tańsza niż kredyt bankowy, nie wymaga angażowania środków własnych, a wydatki możemy wrzucić w tzw. koszta funkcjonowania biznesu. W ten sposób możemy zagwarantować załodze auta niezbędne do przewożenia ładunków, odwiedzania kontrahentów oraz innych celów.

Leasing samochodu zrozumiałe formalności

Koniec z samodzielnym sfinansowaniem floty oraz zaciąganiem niekorzystnych kredytów – leasing samochodów jest remedium na nasze problemy. Mogą z niego skorzystać nawet niewielkie działalności gospodarcze, które nie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Procedury są klarowne, a podmiot finansujący nie prześwietla naszych zysków i strat. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na kompleksową pomoc przedsiębiorstw pośredniczących.