Leasing to jeden z najchętniej wybieranych typów stosunków cywilnoprawnych. Opiera się na wypożyczeniu określonego przedmiotu przez pierwszą stronę, za co druga zobowiązana jest płacić ustalone w umowie raty. Leasing najczęściej wybierany jest przez przedsiębiorców – przez to stosunkowo tanio mogą nabyć między innymi służbowe auta czy sprzęty. Leasing nie dla każdego jest niestety osiągalny – część instytucji niechętnie zawiera zobowiązania z klientami, którzy dotąd niesystematycznie spłacali kredyty. Szczęśliwie istnieją metody, które pozwolą na uniknięcie podobnych problemów.
Leasing bez BIK – kiedy się opłaca?
W podobnych przypadkach najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będzie leasing bez BIK. Co prawda nie oferuje go sporo instytucji, ale po starannym poszukiwaniu bez problemów dotrzemy do paru propozycji. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sfinansować zakup każdego wyposażenia potrzebnego do prowadzenia firmy – sprzętów biurowych, urządzeń poligraficznych, budowlanych lub CNC oraz samochodów.
Leasing bez BIK – co powinniśmy wiedzieć?
Wśród propozycji wiele jest takich, które okażą się nie do końca korzystne – szczególnie, że banki walczą z ryzykiem przerwania spłaty ustalonych w umowie rat. Dlatego wyszukując leasing bez BIK powinniśmy skonsultować wybór razem z certyfikowanym doradcą finansowym. Tym sposobem ustrzeżemy się niemiłych niespodzianek i tym samym sporych wydatków – należy wszak pamiętać, iż wiele ofert związanych jest z koniecznością regulowania dużych rat.