Kredyt bez zdolności – jak to wygląda w praktyce?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie ogromnie popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka grupa osób, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje finansowe zazwyczaj określają własne zasady, według których przyznają kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które spłacają już jakieś pożyczki. Dotyczy to także osób o niewielkich zarobkach albo zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także zatrudnione za granicą. Okoliczności te powodują, że teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej restrykcyjne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Znakomitym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wespół z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.