Kasa fiskalna

Według polskiego prawa, każdy posiadający działalność handlową albo usługową, musi wręczać wszystkim kontrahentom dowodów zakupu oraz posiadania kasy fiskalnej. Na szczęście maszyny tego rodzaju nie są zbyt kosztowne, natomiast mnogość ich modeli pozwala znaleźć kasę zarówno do sporego sklepu, jak i dla taksówkarza. O czym jednak powinniśmy pamiętać przy ich kupnie? Jak wybrać kasę, która okaże się najlepsza?

Typy kas fiskalnych

Kasy fiskalne sprzedawane są w rozmaitych typach. Te najprostsze, czyli kasy jednostanowiskowe są najlepsze dla małych firm oraz bistr. Wyborem najlepszym dla osób z niezbyt grubym portfelem będą zaś drukarki fiskalne – urządzenia, które po prostu drukują dowody sprzedaży we współpracy z aplikacją fiskalną działającym na każdym PC-cie. Kasy wielostanowiskowe będą najlepsze w wielkopowierzchniowych sklepach oraz sieciach handlowych, zaś kasy przenośne okażą się najlepszym rozwiązaniem dla taksówkarzy, lekarzy lub osób trudniących się akwizytorstwem.

Jak znaleźć drukarkę do kas fiskalnych?

Warto zdać sobie sprawę, że kasy fiskalne związane są z określonymi kosztami eksploatacji współpracujących z nimi akcesoriów. Najwięcej wydamy na używanie drukarki – wydatki w tej sytuacji generuje nie tylko kupno poszczególnych zwojów papieru, ale też samo drukowanie. Jeżeli zatem myślimy, iż nasze usługi wybierze sporo klientów, doskonałym wyjściem będzie zaopatrzenie się w drukarkę igłową, która użytkowanie jest najmniej kosztowne.