Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta warunki.
O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.