Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, bo możemy pożyczyć w ten sposób nawet nieduże sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być sposobem sfinansowania większych zakupów, bowiem zazwyczaj jego największa suma to nawet 100 tysięcy PLN, ale osoby o najwyższych zarobkach – między innymi prawnicy – są w stanie pożyczyć aż pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak możemy wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego nawet osoby z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na każdy cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, że nietrudno wtedy o pomyłki, a ich skutkiem okazują się zazwyczaj ogromne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem niewątpliwie okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.