Biura rachunkowe i ich oferta

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie , które wymaga uwzględnienia mnóstwa detali. Pominięcie choćby jednego z nich może zakończyć się poważnymi kłopotami. Wśród tych bardzo istotnych wymienić powinno się prowadzenie księgowości, zatem wiele przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie własnego wydziału do spraw księgowości. Jakkolwiek o wiele tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące dzisiaj w naszym kraju dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową i kadrową. Są w stanie reprezentować przedsiębiorstwo przed US, GUS, oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykonują najróżniejsze raporty budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też zakładanie spółek i ich zamykanie. Mnóstwo biur rachunkowych rozszerza jeszcze bardziej swoją ofertę, np. przez opracowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw podejmujących decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie wydziału księgowego nie jest rozwiązaniem najlepszym. Znacznie lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno rekomendowane w wypadku małych stowarzyszeń, firm oraz fundacji, gdyż jest to zdecydowanie bardziej opłacalne rozwiązanie, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Obecnie znalezienie dobrego biura rachunkowego oferującego usługi na wysokim poziomie nie jest trudne.

Nasza siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]