W jakich sprawach pomaga radca prawny

Radca prawny to zawód, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoba pełniąca tę funkcję powinna cechować się wysokimi kwalifikacjami oraz umieć doradzić klientom najlepsze rozwiązania. Jakimi sprawami zajmuje się obecnie kompetentny radca prawny?

Radca prawny – prawo handlowe, gospodarcze i kwalifikacja prawna spamingu

Współczesne czasy stawiają przed radcami prawnymi nowe wymagania. Od kilkunastu lat radca prawny powinien opierać się na wiedzy z rozmaitych dziedzin, nie tylko standardowych – np. prawo spółek handlowych czy cywilne, ale także takich jak prawo autorskie, kwalifikacja prawna spamingu, cloud computing. Szybki rozwój sektora IT wymusza na radcach konieczność ciągłego aktualizowania wiedzy, którą będzie można wykorzystać w różnych sytuacjach. Kto korzysta z usług radców prawnych? Przede wszystkim stowarzyszenia, osoby prawne, podmioty lecznicze, ale również klienci indywidualni. Każda grupa klientówprzychodzi się z różnymi problemami, które rozwiązuje doświadczony specjalista.

Radca prawny – pomoc w kwestii spraw wieczystoksięgowych

Radca prawny zajmuje się różnymi zagadnieniami. Pomaga sporządzać projekty statutów, nadzoruje umowy spółek kapitałowych, zajmuje się kompletowaniem dokumentacji związanych z przekształcaniem spółek oraz jednostek budżetowych. Zyskuje również możliwość sprawowania zastępstwa procesowego, prowadzi postępowania upadłościowe, pomaga w zakresie prawa autorskiego. Pomaga też klientom indywidualnym, dla których walczy o naprawę szkód (np. majątkowych), obsługuje sprawy o zachowek oraz inne. W swojej codziennej praktyce radca prawny pomaga także w sprawach o zniesienie współwłasności i w kwestii spraw o podział majątku. Stale podnoszący swoje umiejętności radca prawny jest współcześnie na wagę złota – niezależnie od tego czy reprezentuje przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, organizacje społeczne, czy osoby indywidualne.