Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, władzą rodzicielską czy ojcostwem i macierzyństwem.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wówczas zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć możliwość na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą neutralną, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę jedynie z punktu widzenia przepisów prawa.