Nieudane wakacje? Masz szansę na odszkodowanie od biura podróży

Wakacje to pora relaksu, zagranicznych eskapad i wylegiwania się na rajskiej riwierze. Co jakiś czas przytrafiają się niestety przypadki upadłości biur turystycznych, organizujących podróże zagraniczne dla amatorów wyjazdów. Utknięcie w hali odlotów w Tunezji może bardzo zepsuć nam humor i wywołać ogromny stres. Pamiętajmy, że można poszukać porad prawnych przez internet, gdyż przysługuje nam odszkodowanie od biura podróży.

w jakim przypadku przysługuje nam odszkodowanie od touroperatora?

Obejmuje to przypadki upadłości organizatora, jak również pogwałcenia przez niego warunków umowy. Czasami dzieje się tak, że z winy organizatora podróżni są zameldowani w tańszym pokoju o niskim standardzie. Możemy wówczas wypowiedzieć umowę, a także wystosować żądanie o przetransportowanie nas do ojczyzny bez konieczności płacenia następnych kosztów. Innym rozwiązaniem jest ubieganie się o odszkodowanie od biura podróży, które nie przysługuje jedynie w sytuacji wystąpienia czynników niezależnych od organizatora.

Jak radzić sobie z błędami organizacyjnymi biura podróży?

Przepisy o usługach turystycznych ulegają nieustannym modyfikacjom z racji bezustannych trudności z funkcjonowaniem organizatorów wycieczek. Sprawę odszkodowań od biur podróży kodyfikuje ostatnia nowelizacja ustawy o odpowiedzialności touroperatorów. Przysługują nam, gdy z powodu organizatora nastąpiło poważne obniżenie jakości wycieczki. Najważniejsze wytyczne dotyczące przebiegu podróży muszą być określone w obligatoryjnej umowie. Mamy prawo ponadto prosić o zmniejszenie wydatków poniesionych w związku z wyjazdem. Nie zapomnijmy też, żeby od razu zgłaszać rezydentowi w hotelu wszystkie niedogodności, oraz gromadzić dowody do przyszłego pozwu o odszkodowanie (na przykład w formie zdjęć). W momencie gdy uświadomimy sobie, że zostaliśmy naciągnięci przez touroperatora, trzeba poszukać darmowych porad prawnych przez internet.

Nasza siedziba:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]