Kto powinien skorzystać z usług prawnika?

Większość z nas kojarzy zawód prawnika przede wszystkim z procesami kryminalnymi. Warto jednak wiedzieć, iż najwięcej zleceń prowadzonych przez adwokata dotyczy rozpraw cywilnych. Stałymi partnerami prawników okazują się w szczególności firmy – te największe angażują etatowych specjalistów, ale nieduże firmy zwykle podpisują umowy z kancelariami. Porady prawnika okazują się przydatne we wszystkich branżach, ale najchętniej stawiają na nie lekarze, specjaliści z branży budowlanej oraz przedsiębiorstwa działające w sektorze spożywczym. Kto znajduje się w gronie kontrahentów prawników? Jak znaleźć specjalistę, który zagwarantuje pomyślne zakończenie danej sprawy?

Adwokat – w których przypadkach zwrócić się o pomoc?

Jak przed momentem napisaliśmy, mnóstwo rozpraw prowadzonych przez adwokatów dotyczy spraw zdrowotnych – z tego względu medycy nierzadko współpracują z prawnikami. Obok medyków oraz przedsiębiorców, którzy do prawnika zwracają się przede wszystkim w czasie procesów na gruncie prawa spółek, usługi adwokata są też często niezbędne prywatnym klientom – między innymi w czasie procesów na gruncie prawa rodzinnego, czyli przyznanie świadczeń lub rozwody. Z porady prawnika warto skorzystać poza tym podczas rozpraw na gruncie prawa pracy – na przykład o niesłuszne zwolnienie.

Prawnik – który będzie najlepszy?

W teorii porady wszystkich prawników są identyczne, ale praktyka uczy, iż okazują się zupełnie odmienne. Jak zatem znaleźć adwokata, który zapewni nam pełną obsługę podczas ważnych procesów? Słusznie postąpimy z pewnością zwracając się o polecenie przyjaciół, którzy już współpracowali z danym prawnikiem. Pamiętajmy też, aby stawiać tylko na adwokatów specjalizujących się w danej dziedzinie prawa – na przykład w prawie spółek, kryminalnym, ubezpieczeniowym, lekarskim lub rodzinnym.