Jak otrzymać odszkodowanie od linii lotniczych

W obliczu nieustannie popularyzowanych ofert tanich przelotów każdy z nas może zrealizować marzenie o eskapadach do europejskich stolic. Nic dziwnego, że co jakiś czas słyszy się również o nieprzyjemnych dla urlopowiczów zdarzeniach: strajkach pracowników portów lotniczych, odwołanych wylotach , jak również opóźnieniu w dostarczeniu bagażu. We wszystkich tych przypadkach mamy prawo do odszkodowania od linii lotniczych.

W jaki sposób uzyskać potrzebne informacje?

Najlepszym sposobem jest wybranie wirtualnych porad prawnych przez internet, które są tańsze niż w zwyczajnej kancelarii prawnej, ale równie profesjonalne. Zwróćmy uwagę na to, że w przypadku poważnego opóźnienia wylotu z powodu odpowiedzialności operatora, należy nam się odszkodowanie lub skorzystać z zapewnienia przez podmiot odpowiedzialny za błąd alternatywnego środka transportu. Mamy prawo zwrócić się z roszczeniem o odszkodowanie od linii lotniczych – oczywiście obok oddania kwoty za nieudany lot.

Zagubiona tobra podróżna? Sprawdź swoje prawa

Nowe unijne przepisy stoją po stronie pokrzywdzonego podróżnego, co sprawia, że otrzymanie odszkodowania od linii lotniczych zaczyna być coraz bardziej realne. Trzeba wypełnić specjalny kwestionariusz, żeby walczyć o zwrócenie kosztów za straconą walizkę. Na portalach świadczących porady prawne przez internet wyszukamy kluczowe dokumenty. Warto skorzystać z porady prawnej, gdyż za stratę sztuki walizki podręcznej mamy prawo otrzymać wyrównanie strat. Zwróćmy jednak uwagę, że odszkodowanie od linii lotniczych nie będzie przysługiwać w sytuacji, gdy wina jest w naszym zachowaniu lub została wywołana przez nagłą zmianę warunków atmosferycznych. Często niekorzystne warunki meteorologiczne za oknem mogą zakłócić nasze urlopy i sparaliżować wylot, a to znacznie komplikuje otrzymanie odszkodowania.

Nasza siedziba:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]