Internetowe porady prawne kontra ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, to instytucja z założenia mająca wspierać o płatników składek poprzez wypłacanie im adekwatnych świadczeń w określonych sytuacjach, np. w czasie od osiągnięcia wieku emerytalnego czy też niemożliwości pracy. Jak żadna inna instytucja państwowa, ZUS nieustannie traci zaufanie społeczeństwa z powodu nie za dobrze opracowanych procedur, których poszkodowanymi są często klienci. W przypadku pojawienia się sporu z ZUS dobrym wyjściem jest skorzystanie z porady prawnej telefonicznie czy też internetowo.

Często występujące problemy z ZUS

Bardzo często spotykanym problemem w współpracy z ZUS jest nieprawidłowe wyznaczenie wysokości składki na konkretny okres. Może to przysporzyć wiele zmartwień, ale okazuje się, że zaprawieni w bojach prawnicy z chęcią wspomogą nas w wywalczeniu dobrej kwoty składki. Równie często możemy spotkać się z sytuacją, w której ZUS ustala, że nie należą nam się świadczenia z tytułu urlopu macierzyńskiego albo ma wielkie trudności z stwierdzeniem, czy podczas pracy za granicą jesteśmy zobowiązani, by płacić składki, jak również na jaką wysokość świadczeń możemy liczyć po powrocie do kraju. We wszystkich z wspomnianych problemów dobrym wyjściem jest skorzystanie z telefonicznych lub internetowych porad prawnych.

Dlaczego internetowe porady prawne to dobre rozwiązanie?

Dzięki korzystaniu z internetowych i telefonicznych porad prawnych zyskujemy dostęp do wielu specjalistów w jednym miejscu. Zwykle istnieje także możliwość, aby zapoznać się z opiniami innych osób na temat ich usług. W ten sposób oszczędzamy czas, który spędzilibyśmy na dojeździe do kancelarii oraz otrzymujemy gwarancję uzyskania niedrogiej, profesjonalnej porady.

Nasza siedziba:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]