Co każdy powinien wiedzieć o upadłości konsumenckiej

Możliwość stwierdzenia upadłości przez osobę fizyczną nazywamy upadłością konsumencką. Podstawową różnicą odstępującą od dotychczasowego postępowania jest fakt, że do tej pory upadłość ogłosić mogły wyłącznie podmioty gospodarcze. W następstwie ogłoszenia upadłości konsumenckiej osoba oddaje cały majątek nazywany masą upadłości. Służy ona opłaceniu zobowiązań, które niewypłacalny zaciągnął względem swoich wierzycieli.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości nie jest możliwe dla każdego. Jest to obwarowane wieloma wymaganiami. Przede wszystkim, osoba chcąca ogłosić upadłość koniecznie musi posiadać status niewypłacalnej z powodów losowych, niezależących od niej, wśród nich są przykładowo wypadek, albo ciężka choroba. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do tego, czy kwalifikujemy się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej dobrym wyjściem jest skorzystanie z porad prawnych przez internet lub telefonicznie.

Dlaczego warto skorzystać z porad internetowych?

Prawidłowo napisany wniosek, złożony do sądu rejonowego jest podstawą procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej. Jest to sprawa w której łatwo się pomylić, a jeśli się ona nie zakończy pozytywnie, następny raz wniosek o upadłość składa się dopiero po minimalnie 10 latach. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest poszukanie porad prawnych, możliwych do uzyskania m. in. w internecie czy na telefon. Korzyści płynące z użycia tego rozwiązania jest bardzo wiele: porady możemy uzyskać natychmiastowo, nie wychodząc z domu, są dostępne dla wszystkich, a także umożliwiają dostęp do szerokiego wachlarza profesjonalistów.

Nasza siedziba:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]