Co każdy powinien wiedzieć o alimentach

Alimenty są regularnymi świadczeniami pieniężnym przekazywanymi przez płatnika osobie otrzymującej alimenty. Alimenty wynikają zwykle z określonej więzi tymi ludźmii, np. małżeństwa, pokrewieństwa czy powinowactwa. Kwota alimentów jest dopasowana do wymagań upoważnionego (osoby, która będzie je otrzymywała), a także warunków finansowych płacącego. W zależności od sytuacji, wypłacane są one przez różny okres.

Komu przysługują alimenty?

W kodeksie prawa polskiego szczegółowo określone jest, kto i od kogo może starać się o alimenty. Są to np.: rozwiedziony małżonek, o ile nie jest uznany za winnego rozwodu, matka dziecka pozamałżeńskiego od jego ojca, dzieci od swoich rodziców, pasierb od swojego ojczyma lub macochy. Zazwyczaj warunkiem niezbędnym do uzyskania alimentów jest brak odpowiednich środków do życia. W sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni, czy alimenty przysługują właśnie nam lub czy jesteśmy zobowiązani do ich płacenia, warto skorzystać porad prawnych.

Najlepsze porady prawne dotyczące alimentów

Najlepsze porady prawne otrzymuje się między innymi w internecie , czy też na telefon. Są one niedrogie, dostępne dla każdego i nie wymagają wychodzenia z domu. Przed wyborem prawnika idealnie dobranego do naszych życzeń najczęściej możemy sprawdzić opinie pozostałych klientów dotyczących jakości świadczonych przez niego usług. Nie opuszczając wygodnego miejsca posiadamy dostęp do największej bazy prawników, jaką stał się Internet. Wykorzystanie tego wyjścia z pewnością rozproszy nawet największe zmartwienia dotyczące alimentów.

Nasza siedziba:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]