Snowboard i narty w Austrii

Austria to państwo, które urzeka wspaniałymi krajobrazami, możliwością jazdy na nartach po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Planujesz urlop w Austrii? Przekonaj się, jakie możliwości czekają na Ciebie!

Narty w Austrii – Radstadt, Zauchensee i Kleinarl

Jakie są najpopularniejsze kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają setki turystów? Bez wątpienia warto odwiedzić Shuttdorf, ośrodka położonego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd niedaleko do ośrodka turystycznego Zell am See oraz przepięknego jeziora Zeller See. Czekają tutaj na Ciebie wspaniałe atrakcje – wyciągi narciarskie, gdzie możesz potrenować swoje umiejętności, a dla osób lubiących wodę – także liczne baseny. Najpopularniejsze kurorty Ziemi Salzburskiej to Kleinarl, Filzmoos oraz Altenmarkt. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku wybierze coś dla siebie także w okolicach Tyrolu. Szczególnie polecamy położoną w dolinie Otzal gminę Solden, w której przygotowano trasy przeznaczone zarówno dla niedoświadczonych, jak i wprawionych narciarzy. Czeka tu na Ciebie również park dla dzieci, restauracje i lodowisko.

Narty w Austrii – mecze hokeja na naturalnym lodowisku

A może odwiedzisz ośrodek turystyczny Nauders, w którym sezon trwa od grudnia do kwietnia. Warto przyjechać tutaj w okresie ferii zimowych, z uwagi na ciekawe atrakcje dla najmłodszych miłośników szusowania. Wiele ośrodków w Austrii zapewnia jednak dogodne warunki do szusowania na snowboardzie nie tylko w sezonie zimowym. Masz ochotę na inne atrakcje? Wspaniałych emocji dostarczają także wyścigi psów, a także mecze hokeja na zamarzniętym jeziorze. Masz ochotę na odpoczynek od stoku? Genialnym sposobem na zapewnienie sobie dodatkowych atrakcji jest odwiedzenie Wieży Kastnera, a także innych zabytków. Narty w Austrii to znakomity pomysł na udany wyjazd!