Narty we Włoszech – Livigno idealnym wyborem

W ostatnich latach narciarstwo stało się ogromnie popularnym sportem wśród Polaków . Na nartach jeżdżą tak młodzież, jak i osoby nieco starsze. Dzisiaj coraz więcej osób stawia na wyjazd na zimowy wypoczynek poza granice naszego kraju. Pośród cenionych przez fanów jazdy na nartach kurortów znajduje się znajdujące się we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – czy Livingo słusznie zasługuje na uwagę?

Włochy to piękny i mocno zróżnicowany kraj, który ma mnóstwo do zaproponowania odwiedzającym. Livigno leży w Lombardii, czyli jednym z bardziej malowniczych włoskich regionów. Kurort narciarski usytuowany jest na wysokości prawie 2 tysięcy metrów ponad poziomem morza, a turyści mają możliwość korzystać tam z przeszło 30 wyciągów narciarskich. Trasy charakteryzują się różnym poziomem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na znalezienie stoku doskonale pasującego do posiadanych umiejętności oraz zdolności. Ogromnymi zaletami Livigno są silnie nasłonecznione zbocza i pojawiające się często opady świeżego śniegu. W konsekwencji pokrywa śnieżna zalega na trasach nawet przez dziewięć miesięcy w trakcie roku. Walorem kurortu dla narciarzy w Livigno jest także niezwykle bogata – a jednocześnie naprawdę nowoczesna – infrastruktura narciarska, co ma poważny wpływ na wygodę osób korzystających z tutejszych stoków.

Narty we Włoszech – co Livigno oferuje wielbicielom narciarstwa?

Ci, którzy uwielbiają jeździć na nartach mogą postawić na wykupienie skipassu. Jest to bilet gwarantujący zniżki umożliwiający częste korzystanie z wyciągów narciarskich. Poza tym, rezydenci niektórych ośrodków mogą otrzymać dodatkowy rabat, co istotnie obniża wydatki. Wypoczynek połączony z białym szaleństwem na trasach narciarskich w Livigno to idealny wybór dla osób, które szukają perfekcyjnie przygotowanych stoków, tras o wielkim zróżnicowaniu, zadbanej infrastruktury i dużej ilości śniegu. Bez wątpienia wypoczynek odbyty we włoskim Livigno będzie niezwykle udany oraz zapewni niezapomnianych wrażeń.