Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Skitury - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Intensywne, a zarazem dające dużo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego relaksu w góralskim domu i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych nart i butów.

Chcesz upewnić się, że dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam kapitalne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]