Tablice szkolne – sklep CeZaS

Bez nich szkoły nie byłyby w stanie działać, jednak są używane nie tylko w edukacji – używają ich także przedsiębiorstwa prowadzące kursy i domy kultury. Tablice szkolne, bo o nie właśnie chodzi w ostatnich latach bardzo się zmieniły. Obecnie z użycia wychodzą tablice kredowe, a w ich miejsce pojawiają się bardziej innowacyjne produkty, należy zatem przyjrzeć się temu, jakiego rodzaju tablice są dziś najchętniej stosowane.

Tradycyjne tablice kredowe stale w użyciu

Chociaż są ostatnio wypierane przez inne typy, kredowe tablice szkolne także dziś mają wiele zastosowań. Choć mają oczywiste słabe strony – do korzystania z nich niezbędna jest kreda, trudności może sprawić też utrzymanie ich w czystości – ale wciąż nie brakuje ich entuzjastów, a dla tysięcy osób są wręcz symbolem czasów szkolnych.

Białe tablice szkolne

Takie tablice szkolne są aktualnie wykorzystywane niewątpliwie najchętniej. Nie są kosztowne, a ich użytkowanie nie jest źródłem najmniejszych nawet problemów. Prezentują się nadzwyczaj estetycznie, zaś ze względu na to, że są wykonane ze stali, mogą być wykorzystane do przyczepienia tekturowych planszy za pomocą magnesów.

Nowe technologie w tablicach szkolnych

Można je nabyć od niedawna, ale już zdobyły ogromną popularność szczególnie w szkołach dla najmłodszych. Elektroniczne tablice szkolne to najefektywniejsze produkty tego typu – umożliwiają bezproblemowe zaprezentowanie uczniom właściwie wszystkich treści, zaś ich eksploatacja nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Wykazują jednak pewne wady. Jakie? Ich zakup jest często zbyt dużym wydatkiem.