Odkryj nowe terytoria smakowe – food pairing

Skieruj się na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/, aby otrzymać informacje o food pairing.

Pomimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do sztampowych połączeń aromatów, nie oznacza to, iż zestawianie ze sobą dań, które na pozór całkiem się wykluczają, nie może przynieść interesujących i, co ważne, pysznych wyników. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Silne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało naturalnie otwarcie się na odmienne zwyczaje kulinarne, a także możliwość kupna nieobecnych dotychczas w Polsce produktów. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi rzadko już dziwi. Ci, którzy zasmakowali w takich niespotykanych fuzjach smaków nierzadko inicjują własne próby i na własną rękę poszukują jeszcze bardziej dziwnych zestawień. By te jednak dały spodziewane efekty, wypada przedtem zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Jeśli chcemy, by nasze kulinarne poszukiwania naprawdę okazały się przyczyną uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe wrażenia, trzeba działać zgodnie z zasadami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są jedynie wskazówkami, których powinno się przestrzegać, żeby smaki zespalają się w niebanalną, a jednak harmonijną całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za całkowicie ze sobą niewspółgrające. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednak wnikliwie przeanalizowane i poparte głęboką wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie zawartości konkretnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, lecz też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing. Czy każdy może się to opanować?

Do uprawiania food pairingu potrzebne są instynkt i bujna fantazja, aczkolwiek to nie one okazują się najważniejsze. Dużo bardziej jest istotna znajomość zawartości różnorodnych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Toteż trafnym pomysłem będzie uczestnictwo w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – głównie dlatego, że podzielenie się podstawową wiedzą trwa na ogół kilka godzin.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]