Język francuski

Rola języka francuskiego kiedyś i obecnie

Język francuski kojarzony jest głównie z tym, iż od XVIII w. był powszechnie stosowanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do późnych lat 70. XX wieku francuski był uważany za język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Również obecnie, pomimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski ma duże znaczenie.

Francuski – słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jest używany przez ok. 72 mln osób na całym świecie w różnych jej zakątkach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również jednym z języków urzędowych UE.

Nauka języka francuskiego – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem nauki warto wiedzieć, że język francuski jest językiem, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio zastosowane końcówki. Dlatego jeśli planujesz naukę francuskiego połóż duży nacisk na gramatykę, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Najlepszy rodzaj nauki języka francuskiego

Według większości ludzi najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w szybki i dokładny sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która cieszy się dużą popularnością między innymi dzięki efektywności nauczania.