Język angielski

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Język Angielski jest bez wątpienia najistotniejszym językiem europejskim. Korzystają z niego prawie wszyscy. Jest on potrzebny przy kontaktach handlowych, w turystyce, polityce, a także w codziennym życiu. Ta przydatność posługiwanie się tym językiem powoduje otwieranie się coraz to nowszych szkół językowych.

Nauka języka angielskiego w domu

Języka angielskiego jest łatwo uczyć się w domu, ze względu na to, że pomoce do jego nauki są szeroko dostępne. Każdy sklep z książkami sprzedaje książki do nauki tego języka oraz literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. Anglojęzyczna jest też większość współczesnej muzyki a także filmów. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w kraju, gdzie nie jest on językiem urzędowym, łatwo więc się z nim osłuchać.

Szkoły językowe uczące języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród różnych rodzajów kursów języka daje uczniom każda ze szkół językowych. Jedną z udostępnianych możliwości jest kurs DIRECT English.

DIRECT English jest kursem błyskawicznego przyswajania języka. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, czym nieco podobny jest do powszechnie stosowanej na polskim rynku Metody Callana.

Kolejną opcją jest program GENERAL ENGLISH – wykorzystujący metodę komunikatywną. Stworzony jest dla studentów mających zamiar rozwinąć całościową, praktyczną umiejętność posługiwania się językiem, ułatwiającą komunikowanie się w wielokulturowym towarzystwie. Dla większej efektywności kursy prowadzone są zazwyczaj przez dwóch lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, polegające na nauce poprzez rozmawianie w w danym języku obcym.

Obie te wersje, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła językowa ArcherSchool. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie szkoły www.archerschool.pl.