Jak szkolenie z rozwoju osobistego przydaje się w pracy

Rozwój osobisty przeżywa współcześnie prawdziwy rozkwit. Nieustannie pojawiają się nowe kursy, których uczestnicy mogą w końcu poznać drzemiący w sobie potencjał. Na czym polega szkolenie z rozwoju osobistego i dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Szkolenie z rozwoju osobistego – elastyczność i odporność na stres

Tzw. zdolności miękkie, takie jak komunikatywność, elastyczność czy motywacja są bardzo ważne nie tylko na rynku pracy, ale również w kontaktach interpersonalnych. Mają one ogromne znaczenie – porównywalne z kompetencjami twardymi, takimi jak znajomość języków obcych i specjalistyczna wiedza. Coraz częściej nawet przesądzają o sukcesie na rynku pracy. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w szkoleniu z rozwoju osobistego. Na rynku pojawiają się również kursy dedykowane samym trenerom, które pomagają uzyskać merytoryczną wiedzę, a także zaświadczenie PTP. Podczas szkoleń omawiane są zagadnienia takie jak proces grupowy czy badanie potrzeb szkoleniowych, co bardzo przydaje się w codziennej pracy coacha.

Szkolenie z rozwoju osobistego – innowacyjne metody

Kompleksowe kursy dla coachów gwarantują optymalne przeszkolenie do pełnienia tej profesji. W czasie kursu specjaliści wykorzystują przeróżne metody, np. dramę, karty roli czy sesje integracyjno-relaksacyjne, dzięki czemu praca uczestników jest jeszcze bardziej efektywna. Nowatorskie metody to gwarancja, że nauczysz się nie tylko nawiązywania relacji, ale również będziesz stanowić wzór dla swoich słuchaczy. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci także opracować unikatowy styl, który wypromuje Twoje usługi. Ogromną wartość ma również zdobycie kontaktów ze środowiskiem innych coachów. Po szkoleniu dostaniesz kompleksowy zestaw materiałów trenerskich, który na pewno przyda się w praktyce.