Dobra kuchnia to Twoje hobby? Weź udział w kursach gotowania

Kurs gotowania - dowiedz się więcej o ofercie na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/.

Samodzielne przyrządzanie posiłków w domu ma wiele plusów. Najważniejszym z nich jest z całą pewnością oszczędność pieniędzy – spożywanie potraw w domu jest na ogół dużo tańsze niż częste korzystanie z oferty restauracji. Nie bez znaczenia jest także satysfakcja płynąca z przyrządzenia posiłku osobiście – szczególnie, gdy dzielimy się nim z przyjaciółmi czy domownikami. Nie można nie wspomnieć także o tym, że gotując samemu jesteśmy świadomi tego, co kładziemy na nasze talerze, a to jest niezmiernie istotne dla osób eliminujących z jadłospisu jakieś składniki (np. gluten, węglowodany bądź produkty odzwierzęce) lub przechodzących dietę. Wymaga to aczkolwiek odpowiednich umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można przyswoić je sobie w czasie kursu gotowania.

Kurs gotowania – dla kogo jest przeznaczony?

Oferty podmiotów organizujących warsztaty z gotowania zawierają różnorodne kursy – zarówno te adresowane do osób stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej gastronomii, jak i tych bez doświadczenia w przyrządzaniu potraw. Możliwości jest mnóstwo – od tematycznych warsztatów (np. z zakresu cukiernictwa albo kuchni tajskiej), poprzez te opracowane z myślą o kulinarnych hobbystach, aż po kursy dla małych dzieci. Aby kurs gotowania dał przewidywane efekty, nadzwyczaj istotne jest to, aby był przeprowadzony pod okiem fachowca. Stąd przed zapisaniem się na warsztaty rekomenduje się zweryfikować, kim jest kucharz prowadzący zajęcia – które szkoły ukończyła, w jakich restauracjach pracowała i czy ma na koncie jakiekolwiek kulinarne osiągnięcia.

Kursy gotowania – co na nich opanujemy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zyskamy. Na szkoleniach przygotowanych dla dzieci poruszane są podstawowe zagadnienia, zaś istotą kursu nie jest uzyskanie konkretnych umiejętności, a rozbudzenie w nich kulinarnej ciekawości oraz wyobraźni. Kursy dla dojrzałych miłośników gotowania to natomiast okazja do przećwiczenia najważniejszych kuchennych umiejętności, jak m.in. techniki krojenia, różnorodne metody obróbki termicznej mięsa bądź sztuka podawania potraw.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]