Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Malarstwo komputerowe. Więcej na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie narzędzia do malarstwa komputerowego wykorzystują artyści

Jest mnóstwo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył głównie jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak np. Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akrylowymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – nauka z udziałem instruktora

Zasadniczo lekcje digital paintingu przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, lecz żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najpopularniejsze triki używania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]