Recykling zużytego drewna na przykładzie Kronospanu

Kronospan Szczecinek

Zasady recyklingu recyklingu

Recykling to innymi słowy powtórne przetworzenie materiałów z odzysku. To za pomocą recyklingu ze starych krzeseł, foteli oraz stołów można wyprodukować nowe sprzęty albo panele podłogowe. Recykling to najlepsza metoda na stworzenie przedmiotu z czegoś zniszczonego albo zepsutego.

Fabryka Kronospanu w Szczecinku

Recykling drewna ważną gałęzią produkcji w Kronospanie

W fabrykach Kronospanu nie spala się drewna poużytkowego. Wykorzystuje się je do wytwarzania wysokiej jakości płyt drewnopochodnych. Za sprawą tej procedury przetworzony materiał można wiele razy wykorzystać do wykonania nowych artykułów, a tym samym zredukować zużycie materiałów pierwotnych. Taka działalność pozwala chronić lasy, zmniejszyć ilość magazynowanych odpadów, jak również obniżyć koszty produkcji. Najnowsze metody odzyskiwania surowców wtórnych generują stanowiska pracy, przy jednoczesnym utrzymaniu dość niewysokich kosztów, i umożliwiają wejście na nowe rynki – również te poza granicami Polski.

Odzyskiwanie surowców wtórnych daje również możliwość podjęcia odpowiedzialnej decyzji konsumentom, którzy troszczą się o otaczający nas świat i pragną wybierać ekologiczne produkty.

Zakłady Kronospanu w Szczecinku

Kronospan przetwarza odpady w ekologiczny sposób

Kronospan używa wypróbowanych oraz godnych zaufania technologii, aby przerabiać pozostałości produkcji. Otrzymane przez Kronospan zezwolenia i certyfikaty dowodzą, iż na obszarze zajmowanym przez zakłady respektowane są wszystkie wymogi środowiskowe.

Kronospan wie, że spalanie drewna poużytkowego to niegospodarność, dlatego od ponad dziesięciu lat wytwarza z skrawków drewnianych płyty wiórowe, a ich jakość jest równa płytom wytworzonym z drewna z lasu. Kronospan również dba o to, aby wykorzystane drewno poużytkowe było pozbawione zanieczyszczeń (chemikaliów, konserwantów itp.).

Kronospan Szczecinek

Akcje ekologiczne – duma Kronospanu

Program “Zero odpadów dla Europy” od dawna cieszy się wsparciem przez Komisję Europejską, a Kronospan aktywnie partycypuje w tej akcji. Akcja skupia się na ponownym zagospodarowaniu wyeksploatowanych surowców oraz na recyklingu najwyższej jakości, a przez to na redukcji wykorzystania surowców pierwotnych.