Wykorzystanie ogrzewania płaszczyznowego

Grzejniki często nie są bez wątpienia najładniejszym rozwiązaniem. Nie we wszystkim przypadkach możemy dopasować je do charakteru danego wnętrza – zwłaszcza, kiedy chodzi o nowoczesne domy. Nic więc dziwnego, że niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie trzeba wówczas montować kaloryferów. To oczywiście nie wszystkie atuty podobnych systemów. Czemu więc opłaca się wybrać któryś z nich? Jakie typy ogrzewania płaszczyznowego znajdziemy na rynku?

Ogrzewanie płaszczyznowe – rodzaje

Ogrzewanie płaszczyznowe może być montowane pod podłogą lub w ścianach. Instalacje pierwszego typu używane są zwykle do dogrzania domów, ale właściwie dobrane części umożliwiają wykorzystanie ich w charakterze głównego źródła energii. Ogrzewanie płaszczyznowe może wykorzystywać najróżniejsze nośniki – w sklepach znajdziemy zarówno instalacje na wodę, jak i pneumatyczne oraz zasilane prądem. Te ostatnie będą najbardziej kosztowne, ale oferują nam maksymalną wygodę.

Atuty ogrzewania płaszczyznowego

Wiele osób wybiera ogrzewanie płaszczyznowe z uwagi na fakt, iż nie wzbija ono kurzu – jest zatem najlepszym wyjściem w przypadku ludzi zmagających się z uczuleniami. Instalacje tego typu umożliwiają też równomierne rozłożenie energii – a to przecież korzystnie wpływa na wygodę przebywania w danym pomieszczeniu. Ogrzewanie płaszczyznowe to także doskonałe wyjście z problemów z niemałymi opłatami – umożliwiają zmniejszenie ich o jedną dziesiątą.