Sklep z kratkami wentylacyjnymi

Powoli do przeszłości odchodzą tradycyjne kratki wentylacyjne. Zadania mało atrakcyjnych, plastikowych produktów przejmują te znacznie ładniejsze, które bez trudu dopasujemy do aranżacji każdego, także najbardziej oryginalnego pomieszczenia. Powinniśmy zatem napisać parę słów na temat tego w jakim właściwie celu się je wykorzystuje i o czym pamiętać przy ich kupnie.

Do czego wykorzystuje się kratki wentylacyjne?

Ich głównym zastosowaniem jest przykrycie zakończenia kanału wentylacyjnego. Montując je, mamy pewność, że nie przedostaną się do niego żadne ciała obce, o które nietrudno przede wszystkim w kuchni, łazience czy pomieszczeniach gospodarczych.

Montaż kratek wentylacyjnych

Kratki wentylacyjne najczęściej mocuje się za pomocą śrub, ale w nowocześniejszych systemach często stosuje się również inne sposoby. Do założenia kratki niezbędny będzie też środek uszczelniający.

Co poza kratkami wentylacyjnymi

Coraz częściej kratki wentylacyjne wypierane są przez anemostaty – produkty sprawiające, że możliwe jest ustawienie kierunku medium nawiewanego do pomieszczenia. Opisywane produkty, w zależności od typu, umożliwiają określenie od 2 do 4 kierunków ruchu powietrza.

Kratki wentylacyjne – materiały

Najczęściej wykorzystywane są oczywiście kratki wentylacyjne wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale w ostatnim czasie do sklepów trafiają produkty stalowe. W katalogu wytwórców nie brakuje również kratek drewnianych lub porcelanowych.