Sklep internetowy z osuszaczami powietrza

Nadmiar wilgoci to częsty problem. Dotyka nas szczególnie zimą, a jego skutkami jest zwykle wysyp pleśni i wirusów. Cierpią przez to rzecz jasna mieszkańcy, którzy są ze względu na to w większym stopniu podatni na najróżniejsze problemy ze zdrowiem. Jak się przed nimi uchronić? Najskuteczniejszym sposobem będzie zakup osuszacza powietrza – najlepsze tego typu produkty są w stanie odciągnąć z domu nawet pół metra sześciennego wilgoci. Jak więc wybierać osuszacze powietrza?

Osuszacze powietrza – klasyfikacja

Najczęściej spotykanym rodzajem takich produktów okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Wilgoć unosząca się w danym domu najpierw jest skraplana w specjalnym podzespole, a później kierowana do zbiornika. Osuszacze takiego typu są bardzo skuteczne – w odpowiednich warunkach są w stanie odparować aż czterokrotnie większą ilość wody, niż pozostałe urządzenia. W sklepach znajdziemy także osuszacze absorpcyjne lub posiadające odpowiedni środek – te ostatnie wystarczą na niespełna pół roku eksploatacji.

Osuszacze powietrza – o czym pamiętać?

Kluczowa jest rzecz jasna wydajność urządzenia. Określamy ją dzieląc ilość usuniętej wody przez okres, w którym osuszacz działał. Żeby obliczyć, jak wydajnego osuszacza potrzebujemy, powinniśmy znać kubaturę mieszkania, gdzie będzie używany. Istotny jest również zakres pracy, który określa, w jak wysokich temperaturach i w jakim największym natężeniu wilgotności osuszacze powietrza są w stanie działać. Ta cecha będzie najważniejsza, w przypadku, gdy urządzenia planujemy używać w piwnicy albo innych wilgotnych miejscach.