Sklep internetowy z centralami wentylacyjnymi

Centrala wentylacyjna to serce każdej tego typu instalacji. Ich rozmiary mogą być bardzo różne – od małych maszyn aż do ogromnych sprzętów – te drugie zdolne są do użytku w wielometrowych obiektach, ale ich funkcje w każdym wypadku są takie same.

Przeznaczenie centrali wentylacyjnej

Centrala wentylacyjna została stworzona do obróbki medium, które potem będzie wpuszczone wewnątrz klimatyzowanego obiektu. W jej środku medium jest studzone, zraszane, osuszane lub ocieplane – w zależności od oczekiwań ludzi używających instalacji.

Ogrzewanie i ochładzanie w centrali wentylacyjnej

W czasie chłodów centrala wentylacyjna zazwyczaj ociepla medium czerpane z zewnątrz – tak, by ciepłota we wnętrzu obiektu wynosiła mniej więcej 25*C. W czasie upałów zaś pożądane okazuje się ziębienie powietrza o kilka stopni.

Osuszanie w centrali wentylacyjnej

Obniżenie zawartości wilgoci w powietrzu może odbywać się na dwa sposoby – poprzez skraplanie lub zatrzymywanie wody w filtrach z chłonnego materiału, natomiast woda zostaje później wydalana poza system.

Centrala wentylacyjna nawilża powietrze

Do zraszania powietrza używa się pary albo mokrych wkładów. Podczas takiego procesu w powietrzu mogą pojawić się bakterie – z tego powodu przed wtłoczeniem do wnętrza powinno być oczyszczone promieniowaniem ultrafioletowym.