Ogrzewanie podczerwienią – pozbądź się kaloryfera

Tradycyjne instalacje CO mają mnóstwo słabych stron. Bywają niezbyt wydajne, a estetykę pomieszczeń niszczą często grzejniki. Nic zatem dziwnego, że w sklepach pojawiają się coraz lepsze systemy, które mają być rozwiązaniem tych problemów. Jednym z nich jest między innymi ogrzewanie podczerwienią, które zyskuje od niedawna ogromne uznanie. Czym się cechują? Czemu warto założyć taką instalację? Na jakie koszty muszą przygotować się jego użytkownicy?

Ogrzewanie podczerwienią – zasady działania?

Ogrzewanie podczerwienią, jak bez trudu można stwierdzić, generuje fale podczerwone. Jest ono niezauważalne dla człowieka i całkowicie niegroźne. Energię chłoną potem ludzie przebywający w pomieszczeniu i elementy wyposażenia, a następnie wypuszczają dalej, czego efektem jest podniesienie ciepłoty. Urządzenie do ogrzewania podczerwienią budową przywodzi na myśl więc tradycyjną żarówkę – z tym, że generuje dużo większą moc.

Zalety ogrzewania podczerwienią

Dla entuzjastów estetycznych rozwiązań plusem okaże się na pewno fakt, że ogrzewanie podczerwienią nie stosuje brzydkich grzejników. Promienniki prezentują się natomiast znacznie lepiej i można pokryć je dowolną tapetą. Ogrzewanie podczerwienią to także idealne wyjście dla ludzi uczulonych – nie unosi kurzu, a wraz z nim niebezpiecznych dla nich drobnoustrojów. Powinniśmy też zaznaczyć, że takie ogrzewanie umożliwia zminimalizowanie opłat.