Klimatyzacja precyzyjna

Gdy temperatury przewyższają trzydzieści stopni Celsjusza, chyba wszyscy marzymy o odrobinie zimna. Na szczęście ochłodzenie pomieszczeń nie jest trudne – w tym celu sprawdzi się sprawna klimatyzacja. Dla osób, które nie są zorientowane w temacie klimatyzatorów, stworzyliśmy krótki poradnik.

Moc klimatyzacji to najistotniejszy parametr

Moc klimatyzatora powinna być dopasowana do metrażu danego pomieszczenia. Fachowcy uważają, że do pomieszczenia o metrażu nieprzekraczającym dziesięciu metrów kwadratowych oraz wysokości trzech i pół metra, powinniśmy zaopatrzyć się w klimatyzator o mocy trzech i pół kWa. Powinniśmy przy tym pamiętać, że są to obliczenia tylko szacunkowe, a dokładniejsza ocena wymaga także innych cech.

Na jaki typ klimatyzacji postawić?

U dystrybutorów możemy kupić głównie dwa typy klimatyzatorów – mobilne oraz splity. Największą z dobrych stron tych pierwszych są niewielkie koszty kupna oraz możliwość korzystania z nich tam, gdzie chcemy. Gdy zaś chodzi o wydajność, lepiej wypada natomiast klimatyzacja typu split – bardziej chłodzi pokoje i jest mniej hałaśliwa.

Jakie miejsce wybrać do zamontowania klimatyzacji?

Klimatyzatory mobilne powinniśmy montować na zewnątrz budynków, a produkowane przez nie chłodne powietrze musimy doprowadzić do domu używając odpowiedniego przewodu. Klimatyzacja split może zaś być montowana w środku mieszkania, jednak specjaliści stawiają na montaż takich urządzeń również na zewnątrz.